Madeta má novou pojízdnou prodejnu
cz en de ru

Madeta má novou pojízdnou prodejnu

V neděli 28. října, u příležitosti 100. výročí vzniku republiky, měl rekonstruovaný autobus premiéru na náměstí v Hluboké nad Vltavou.

Autobus Škoda 706 RTO ze 60. let 20. století fungoval dříve jako pojízdná laboratoř Správy státních hmotných rezerv. Madeta ho předělávala od roku 2015, náklady byly několik milionů korun. V regálech jsou všechny druhy mléčných výrobků firmy, v chladicím boxu sýry, které obsluha nakrájí. Tak jako u původních pojízdných prodejen se vstupuje zezadu, za místem pro řidiče je pokladna, odchází se předními dveřmi.

 

“Ertéóčko“ je historicky velmi ceněné vozidlo, které dokazuje skvělý designérský i průmyslový um našich předků. Kdysi zcela běžný autobus, dnes unikát, jakých se v České republice dochovalo zhruba jen osmdesát kusů a z toho pouhá polovina je schopná silničního provozu.

Veterán bude po náročné rekonstrukci sloužit při zvláštních prodejních a propagačních akcích. Kromě něj provozuje Madeta pro stejné účely ještě jedno historické vozidlo Praga RND, které pochází z 50. let minulého století.

Zpět na Aktuality