We think of natureDownload catalogue
Madeta.cz

Madeland snižuje objem plastu

Oblíbený Madeland mění svůj obal. Nejde však pouze o změnu kosmetickou, ale také ekologickou. Madeta se i nadále snaží myslet na přírodu. Seznamte se s tím, proč je nový obal šetrnější k přírodě.

Najít Madeland podle nového obalu bude jednoduché. Zelená barva zůstává, jen je teď mnohem výraznější. Větší rozdíl poznáte u ostatních variant, jako je light, Fit či uzený. I ty budou nově v zeleném designu.

Nový obal Madelandu není jen zářivě zelený. Je tvořen z 93 % z tzv. mono plastu, tedy jednosložkového plastu, který lze lépe recyklovat. Obal navíc obsahuje mnohem méně plastu než jeho předchůdce, jeho užíváním ušetříme ročně až 18,7 tun plastu, přesněji PET/PE.

Barevnost většiny kartonů, ve kterých jsou obaly umístěné, snižuje jejich využití pro recyklaci. Proto jsme se rozhodli zmenšit velikost potištěné plochy na minimum, pouze 1/3 kartonu je nově potištěná. Barvy, které jsou použité při tisku, jsou navíc vodou ředitelné a obsahují tedy méně škodlivin než syntetické. Karton je ze 100% recyklovatelného neběleného papíru, stejně jako je tomu u našeho „hnědého“ Lahodného mléka.

S naším úsilím, při kterém myslíme na přírodu, však tímto rozhodně nekončíme. Je pouze otázkou jednotek let, než bude většina našich obalů ze 100% recyklovatelných materiálů.

Podívejte se na ostatní články s tématem myslíme na přírodu

Další Madetovinky

to the list of Madetovinky...

logo Facebooklogo Instagramlogo Youtubelogo Tiktok

0
We think of natureDownload catalogue

logo Facebooklogo Instagramlogo Youtubelogo Tiktok

cscsenensksk