This website uses cookies to help us improve our services, personalize ads, and analyze traffic. By using our site you agree to this.
Více informací
We think of natureDownload catalogue
Madeta.cz

Madeland snižuje objem plastu

Oblíbený Madeland mění svůj obal. Nejde však pouze o změnu kosmetickou, ale také ekologickou. Madeta se i nadále snaží myslet na přírodu. Seznamte se s tím, proč je nový obal šetrnější k přírodě.

Najít Madeland podle nového obalu bude jednoduché. Zelená barva zůstává, jen je teď mnohem výraznější. Větší rozdíl poznáte u ostatních variant, jako je light, Fit či uzený. I ty budou nově v zeleném designu.

Nový obal Madelandu není jen zářivě zelený. Je tvořen z 93 % z tzv. mono plastu, tedy jednosložkového plastu, který lze lépe recyklovat. Obal navíc obsahuje mnohem méně plastu než jeho předchůdce, jeho užíváním ušetříme ročně až 18,7 tun plastu, přesněji PET/PE.

Barevnost většiny kartonů, ve kterých jsou obaly umístěné, snižuje jejich využití pro recyklaci. Proto jsme se rozhodli zmenšit velikost potištěné plochy na minimum, pouze 1/3 kartonu je nově potištěná. Barvy, které jsou použité při tisku, jsou navíc vodou ředitelné a obsahují tedy méně škodlivin než syntetické. Karton je ze 100% recyklovatelného neběleného papíru, stejně jako je tomu u našeho „hnědého“ Lahodného mléka.

S naším úsilím, při kterém myslíme na přírodu, však tímto rozhodně nekončíme. Je pouze otázkou jednotek let, než bude většina našich obalů ze 100% recyklovatelných materiálů.

Podívejte se na ostatní články s tématem myslíme na přírodu

to the list of Madetovinky...

logo Facebooklogo Instagramlogo Youtube

0
We think of natureDownload catalogue

logo Facebooklogo Instagramlogo Youtube

cscsenensksk