myslíme na příroduNIVA
Madeta.cz

Buď fit s Madetou

Co jsou vlastně bílkoviny zač? Na co je potřebujeme a jak je doplňovat? Dozvíte se v tomto článku. Čtěte dál...
Buď fit s Madetou

Proč přijímat dostatek živočišných bílkovin?

Jihočeský tvaroh a jogurt obsahuje téměř 9 gramů bílkovin. Na co jsou dobré? Ať už patříte mezi vrcholové sportovce, sport patří k vašim koníčkům, nebo vám nic neříká, bílkoviny určitě k životu potřebujete. Věděli jste ale, že existuje více druhů bílkovin? Které z nich jsou ty nejlepší a kdy je dobré je konzumovat, se dozvíte právě v tomto článku. Pokud vás rovnou zajímá recept na vydatnou snídani plnou bílkovin, klikněte na obrázek.

Bílkovina jako základní stavební prvek nejen svalů, ale celého organismu

V podstatě vše, co vás napadne, kůže, nehty, vlasy, svaly, orgány, šlachy..., je tvořeno bílkovinami. Bílkoviny ale existují živočišné a rostlinné. Můžete se také setkat s rozdělením na plnohodnotné a neplnohodnotné. Je to hlavně proto, že rostlinné bílkoviny tělo často stráví obtížněji než živočišné. Při budování svalové hmoty se uvádí živočišné bílkoviny jako účinnější.

Silnější díky mléčným výrobkům

Říká se, že denní příjem bílkovin by neměl klesnout dlouhodobě pod 0,8 gramu na kilogram tělesné hmotnosti. Pokud ale sportujete a posilujete, je důležité dodávat tělu dostatek bílkovin, které byste měli doplnit zhruba 30 minut po skončení tréninku. V jakém množství je doplnit? Záleží na intenzitě a délce trvání sportovní aktivity. Existuje mnoho webových kalkulaček, určitě ale doporučujeme obrátit se ohledně přesného výpočtu vždy na trenéra či kondičního poradce.

I s našimi produkty můžete krásně doplnit svůj příjem bílkovin. O kolik, se dozvíte na obrázcích.

Kolik bílkovin obsahují naše ostatní výrobky, zjistíte u každého našeho výrobku v produktech.

Další Madetovinky

na přehled Madetovinek...

logo Facebooklogo Instagramlogo Youtubelogo Tiktok

0
myslíme na příroduNIVA

logo Facebooklogo Instagramlogo Youtubelogo Tiktok

cscsenensksk